0

Blog

Kehribar, çamgiller (Pinaceae) familyasından, bir çam türü olan Pinus succinifera ağaçlarının fosilleşmiş reçinesidir.

Toplumlarda bazı süs eşya yapımında kullanılan açık sarıdan kızıla kadar çeşitli renklerde yarı saydam, kolay kırılabilen ve bir yere gömüldüğü zaman ufak cisimleri kendine çekme özelliği kazanan bir fosildir. Baltık Denizi'nden (RusyaPolonya) çıkarılan kehribar, yüzyıllardan beri kadınların süs eşyalarından en gözde sayılan taşlardan biri olarak benimsenmiştir. Parlaklık ve renk açısından onu hiçbir saydam taş ile kıyaslamak mümkün değildir. Kehribara yapışan fosilleşmiş böcekler, yabani bitkilerin fazla oluşu, diğer taşlarda görülmeyen önemli özelliklerdendir.

Dünya kehribar yataklarının %90'ı Rusya'nın Kaliningrad Bölgesinde bulunmaktadır.

Avrupa'da kehribar yatakları en çok RusyaUkraynaRomanyaİsveçİngiltereHollanda ve Sicilya'da görülmektedir. Kehribar ortalama 25 ile 40 m arasında değişen bir derinlikte ve eski devirlerde meydana gelen denizaltı çökeltilerinin iki tabakası arasında damarlar şeklinde bulunmaktadır. Buna mavi toprak denilmektedir. Bu kehribarın ikinci vatanıdır. Birinci vatanı ise bugünkü İskandinav ve Polonya Baltık Denizi'nin büyük bir kısmını içine alan sahalardır. Buralarda bir zamanlar büyük ormanların bulunduğu tahmin edilmektedir. Kıtalar arasındaki büyük değişikliklerin sonucunda bu bölgeler sular altında kalmış ve uzun seneler sonucu toplanan çam sakızı kütleleri deniz suyuyla sürüklenip gitmişti. Bunlar üzerine kum ve çakıl taşlarının kaplanması ile mavi toprak olarak bilinen tabaka hasıl olmuştur. Yapılan tetkikler sonucunda ilim adamlarının verdikleri kararlardır.

Çok beğenilen bu süs eşyası yanında, kullanılan taşın içindeki böcekyaprak ve çiçek kalıntıları hiçbir zaman bozulmayacak şekilde mumyalanmıştır. Bunlar eski devirler hakkında aydınlatıcı bilgilerin edinilmesine yardımcı olmaktadır. Kehribarda deterpenik reçine asitleri, rezenler ve biraz uçucu yağ bulunur.

Kehribardan çeşitli kadın eşyaları yanında, tespih ve ağızlık da yapılmaktadır. Eskiden uyarıcı ve antispazmodik olarak da kullanılırdı. Bugün ilaç olarak da kullanılmaktadır. Türkiye'de kehribar genellikle gösterişli tespih yapımında kullanılmaktadır.


--------------------------


     KEHRİBAR NEDİR

Kehribar, çamgiller familyasından, bir çam türü olan Pinus succinifera ağaçlarının fosilleşmiş reçinesidir. Sülkinik asit içeren fosil haline gelmiş reçinedir, taşlaşmış organik bir maddedir..Oldukça yumuşak ve hafiftir.Hakiki baltık Kehribarda % 3-8 nispetinde bulunan SÜLKİNİK ASİT organik bir bileşiktir. Kehribar reçinesinin özü, aktif maddesidir. Süksinik asit vücut ısı ile tene temas ederek vücut ısısı bir tür reçine olan amberin içindeki şifalı yağları açığa çıkarır ve bu yağlar cilt tarafından emilerek kan dolaşımını karışır ve bu sayede kehribar insan vücuduna bir şifa kaynağı olduğu bilinir. Ayrıca bakterilere karşı dayanıklılık özelliği vardır.Eskiden tıpta şöhrete ve epeyce kullanım alanına sahip olan amber (kehribar) geçmişte saflaştırılmış amber yağı isteri ve boğmaca da  kullanılmıştır. Antik Roma da çeşitli hastalıklara karşı (akıl hastalıkları) koruyucu olarak kullanılmıştı. Türk bilim adamı İbni Sina, kehribarı birçok hastalığa ilaç olarak niteliyordu.Orta Çağ'da, sarılığın iyileştirilmesi için kehribar taneleri taşınırdı. Vücut zayıflığına ve cildin sağlıksız rengine bu sarı taşın sihirli güçlerinin engel olacağına inanılıyordu.Yılan ısırmalarına, diş ağrısına, romatizmaya çare olduğu düşünülüyordu. 

    Kehribar bir çok Avrupa ülkesinde doğal antibiyotik olarak bilinmekte ve yerel eczanelerde halen satılmakta ve kullanılmaktadır.

 

-- Kehribar kolye ipe dizili sıralı boncuk şeklinde dizayn edilmiştir. Güvenlik amacı ile her bir boncuktan sonra ipe düğüm atılmıştır. Kolye ve bilekliğin takıp çıkarılması kilit (klips) ile sağlanmaktadır.

                                                 

                                                     KEHRİBARIN  FAYDALARI

     --  Kehribar kolye bebeklerde diş çıkarma döneminde ağrı kesici etki yaratır ve rahat uyumasını sağlar

      --  Kehribar kolye gerdanlık olarak kullanıldığında troid bezi ve boğaz enfeksiyonlarının oluşmasını engellemeye yardımcıdır.

      --  Astım ve bronşit gibi hastalıkların oluşmaması ve iyileşmesi için kehribar kolyenin insan sağlığına etkileri arasında yer almaktadır.

      --  Migren hastalığı olan kişilerin özellikle kehribar kolye kullandıklarında etkisini çok kısa bir zamanda gösterdği gözlemlenmektedir.

      --  Kehribar taşı sol bilekte bulunduğunda vücudun elektromanyetik salımını dengeleyerek depresyonu engeller yardımcı olur ve pozitif bir ruh haline bürünmenizi sağlar.

      --  Annelere kehribar kolye olarak kullanıldığında pozitif enerji sağlamaktadır.

      --  Kehribar kolye vücut ısısında içerisinde bulunan organik yağları çözer ve deri yoluyla vücuda sokar bu yağlar ağrı,bel ağrısı,eklem ağrısı,kehribar kolye olarak kullanıldığında astım bronşit gibi hastalıklara karşı iyi gelmektedir.

 

Kehribar doğada birçok renkte çıkabilmektedir.Kehribarın renk ve modelinin sağlık açısından bir farkı bulunmamaktadır.Önemli olan hakikiliğinden emin olunmasıdır.Ürün seçerken bebeğinizin ten rengine veya zevkinize göre seçebilirsiniz.%100 Orjinal A+++ Kalite sertifikalı Baltık kehribarın güvenilir adresi Radkadasınız 

                                                             ÖLÇÜLER

.

KEHRiBAR KOLYE 

0-3 Yaş Ortalama :  4,5-5 gram 


Kehribar Bebek Kolye Standart Boy: 32 cm  (Uluslararası Standart)


3-6 YAŞ / ( Ortalama=  5,00 - 6,00 gram )

Kehribar Kolye Standart Boy:36-37 cm 

 

 

6 yaş üzeri ( Ortalama=  7,00 -  8,00 gram )

Kehribar kolye standart : 38-40 cm 

 

Yetişkin 45 cm ve 60 cm standart.

(standart dışı ölçüler için bizimle iletişime geçiniz.)

 

 

BİLEKLİK

0-3  Yaş : 13-14 cm.
3-6  Yaş : 15 cm.
6-13 yaş : 16 cm. 

 

 

                                                                UYARI 

Kehribar bebek diş kolyeleri bebeğinizin güvenliği için her bir boncuk arası ayrı ayrı düğümlenmiştir. Dayanıklı iplikten yapılmış ve vidalı klips kullanılmıştır. Kilitli vidalı klips Bebeğinizin kolyesini çıkarması önlenir. Ayrı ayrı düğümlenmesinin amacı; Olası kehribar tanesinin kopması veya kırılması durumunda ebeveynlerin düşen boncuğu bulmasına yardımcı olmak, çocugun kehribar tanesini ağzına almasını ve yutmasını engellemek ve olası boğulma riskinin ününe geçmektir.

Özellikle aldığınız kehribarın orjinal olması çok önemlidir, aksi takdride bebeğinizin boynunda kimyasal bir ürün taşımış olursunuz. Sertifikalı, %100 orjinal 1 sınıf kalite baltık kehribarı kullanmanızı öneriyoruz.  Dünyanın en büyük kehribar yataklarının bulunduğu baltık denizine kıyısı olan ülkelerden, ayrıca ulaslararası kehribar derneği üyesi ve sertifikalı en kaliteli kehribar ürünleri sizlere sunuyoruz.

Kehribar kolye ve bileklikler amaç dışı kullanılmaz, sadece takı amaçlı kullanılır. Kesinlikle ağza alınmaz, çiğnenmez, yutulmaz, yenmez, diş kaşımak için kesinlikle kullanılmaz.

Kullanmaya başlamadan önce kehribar kolyenizi, çatlak veya kırık olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz. Çatlamış, kırılmış bir kehribar görürseniz lütfen kullanmaynız.Bizimle iletişime geçebilirsniz.

OYUNCAK Yönetmeliği:3 yaş küçük çocuklar için uygun değildir. Kehribar hassas ve kırılgandır ayrıca Küçük parçacıklar içerir, boğulma tehlikesi olabilir.

Banyo yaparken kimyasal ürünlerden uzak durmak için çıkartınız.

Mutlaka ebeveyn denetiminde kullanılır. Ebeveyn denetimi dışında bulunan zamanlarda ve ortamlarda çıkarılmalıdır.

Gece yatarken ve uyurken kolye takmayınız, çıkartınız. Etkinliği ve sürekliliği sağlamak amacıyla çıkarıldığında sol ayak bileğinde, çorap içinde tene temas edecek şekilde kullanabilirsiniz.

Kehribar kolye ve bileklikler oyuncak değildir. Çoçukların eline oyuncak olarak verilmez, Oyuncak olarak kullanılmaz. Kehribar Kolyeler ve bileklikler kullanılmadığı zamanlarda bebeğinizin veya çocuğunuzun ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

Kullanmaya başladıktan sonra etkisini 48-72 saat arasında göstermeye başlar.

Tene temas ederek ve sürekli/devamlı kullanıldığında etkisini gösterdiği bilinmektedir. Doğru bilinen yanlışlardan en önemliside özellikle bebekler için elbise veya t-shirt gibi kıyafetlerin üzerinde kullanılmasıdır.

Bilinen bir yan etkisi yoktur, tamamen doğal bir ağrı kesicidir.

Beklenmeyen bir etki olduğunda, lütfen kulanmayınız ve doktorunuza başvurunuz.                                                         BAKIM    


Kehribarınızı ilk aldığınız da kullanmadan önce akan suyun altında 2 dakika tutunuz. Sonra kurulayıp takınız.

Bu işlemi 15 günde bir tekrarlamanızı tavsiye ederiz

Ayda bir toprak üstünde 1 gece bırakınız.ÖNEMLİ: İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile

ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç değildir; Bu kapsamda öncelikli olarak tüketiciye modern
bilimsel tıp yöntemlerinin kullanılmasının ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak
isteriz.


                          Ürünlerimiz İLAÇ DEĞİLDİR.
Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla KULLANILMAZ.Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Destek Hattı